ایده های مبل برای اتاق نشیمن کوچک

0

[ad_1]

برای استفاده بهینه و مناسب از اتاق نشیمن کوچک به دانشی کمی بیشتر از انتخاب مبل برای یک فضای استاندارد نیاز دارید. مثلا شما میتوانید مبلی را انتخاب کنید که چند کاره باشد. پیدا کردن کاناپه ای که متناسب با ابعاد اتاق باشد اولین چالش است، اما مهم است که به طراحی، رنگ و مدل مبل نیز دقت کنید. هنگامی که به ایده های اتاق نشیمن کوچک فکر می کنید، به یاد داشته باشید که مبل بزرگترین قطعه در دکوراسیون شما خواهد بود و به شدت سبک اتاق را تعیین می کند. فضایی برای پنهان شدن و مخفی شدن مبل وجود ندارد.

بنابراین باید به آن توجه زیادی کرد و از چند ترفند طراحی هوشمندانه برای ایجاد یک طرح شیک و مناسب استفاده کرد. برای هر اتاق نشیمن، بزرگ یا کوچک، مبل یک مورد کلیدی است. در مبلمان سبک‌ها و اندازه‌هایی متناسب با همه فضاها وجود دارد و یک مبل می‌تواند سرمایه‌گذاری بزرگی باشد، اما این کالایی است که احتمالاً بیشترین استفاده را از آن خواهید کرد و در صورت انتخاب درست برای طولانی‌ترین زمان با شما خواهد بود.

812219bd 6309 4921 ad94 ef39696db438

ایده های چیدمان مبل

اگر فضای محدودی دارید دارید، یک مبل چند نفره و یک تکه با بازوهای باریک یا حتی بدون بازو، اتاقی کوچک را بزرگتر جلوه می دهد، بدون اینکه ظاهر فضا را کوچکتر کند. تعدادی از سبک های طراحی داخلی در مورد تزئین یک اتاق کوچک وجود دارد که در مورد ایده های مبل برای اتاق نشیمن کوچک نظرهای مختلفی دارند. به عنوان مثال، انتخاب یک مبل که با رنگ های مختلف آمیخته شود، اتاق را بزرگتر نشان می دهد. در طرف مقابل سکه، یک مبل طرح دار برجسته، روشی هوشمندانه برای معرفی یک رنگ پررنگ و جذب کننده توجه ها، بدون به هم ریختن فضا است. بخاطر کوچک بودن فضای نشیمن اغلب خانه ها از اتاق های چند منظوره به عنوان فضای اداری یا مطالعه، ناهار خوری یا اتاق بازی استفاده می شود. عوامل مهمی را که برای داشتن فضایی زیبا لازم است بدانید را در ادامه به شما می گوییم:

مبل

1. موقعیت مبل خود را هوشمندانه انتخاب کنید:

یک ایده رایج چیدمان مبل در اتاق نشیمن این است که از فشار دادن مبلمان به دیوار برای جلوگیری از کوچکتر به نظر رسیدن اتاق جلوگیری کنید. با این حال، در یک اتاق نشیمن کوچک، هنگام انتخاب نحوه چیدمان مبلمان در یک اتاق نشیمن، بهتر است از این ترفند فریبنده اجتناب شود، زیرا می‌تواند فضای کوچک موجود در اتاق را کاهش دهد. شما می‌خواهید تا حد امکان فضا را به حداکثر برسانید و می‌توانید این کار را با نگه‌داشتن مبلمان کنار دیوار انجام دهید. با این حال، لازم نیست این کار را در گوشه‌های اتاق انجام دهید، جایی که می‌توانید مبل راحتی را با زاویه‌ای از دیوار جدا کنید که باعث می‌شود فضا دلپذیرتر شود.

2. با یک مبل چند کاره از فضای خود بهترین استفاده را بکنید:

مبلمان چند منظوره کلید استفاده درست از پتانسیل اتاقی کوچک است. مبل‌های ذخیره‌سازی و باکس دار، در به حداقل رساندن تعداد مبلمان مورد نیاز و به حداکثر رساندن فرصت برای قرار دادن وسایلی که هر روز استفاده نمی‌کنید، به این معنی است که فضای بیشتری برای لذت بردن خواهید داشت. در نظر بگیرید که آیا اتاق نشیمن شما می تواند از ایده های جدید و پرکاربرد برای ذخیره سازی بهره مند شود مانند مبل تختخواب شو که هم به عنوان مبلی راحت کاربرد دارد و هم تخت خوابی برای اوقات استراحت و فیلم دیدن و خواب. مبل‌های مدولار و چند تکه نیز مبل‌های چند کاره درخشانی هستند، زیرا می‌توان آن‌ها را متناسب با فضای اتاق پیکربندی کرد، اما برای مواقعی که به فضای بیشتری نیاز دارید به راحتی می‌توان آنها را جابه‌جا کرد و یا طرح و شکلی جدید به آنها داد.

مبل هایی که مدرن هست

3. یک مبل بزرگ انتخاب کنید

ممکن است غیرقابل درک به نظر برسد، اما در یک اتاق نشیمن کوچک، وقتی صحبت از مبل به میان می‌آید، اغلب می‌توان فکر بزرگی کرد. اگرچه ممکن است انتخاب دو مبل کوچک یا ترکیبی از یک مبل کوچک یا صندلی راحتی وسوسه انگیز به نظر برسد، اما بهتر است که به جای چند مبل از یک مبل بزرگتر را استفاده کنید. یک مبل بزرگ و کارآمد باعث می‌شود که اتاق خیلی مرتب تر از اتاقی با چند تکه مبلمان به هم ریخته باشد. با این حال، این با برخی از هشدارها همراه است. اگر مبل بزرگ انتخاب می کنید، مطمئن شوید که طرحی را انتخاب می کنید که مکمل فضای کوچک باشد، نه اینکه آن را کوچک تر کند.

36290059 c600 4614 b770 37a4cbf563f5

4. یک پناهگاه دنج با رنگ های تیره ایجاد کنید

در حالی که مبل های سفید و روشن می توانند به بزرگتر نشان دادن فضای کوچک اتاق نشیمن کمک کنند، اگر اتاقی رو به شمال دارید، به پالت تیره متمایل شوید. فضای کوچک‌تری را در آغوش بگیرید و با ترکیب رنگ‌های عمیق و رنگدانه‌دار از کف تا سقف با پارچه‌های غنی، طرحی لوکس و زیبا ایجاد کنید. مخصوصا مخمل ها برای این طراحی بسیار خوب عمل می کنند.

این ایده برای اتاق های رو به شمال که در آن شما در حال مبارزه با کمبود نور شدید هستید بسیار مناسب هستند که به جای مبارزه با آن فرصت را در آغوش بگیرید و پناهگاه دنج خود را ایجاد کنید.

5. با پارچه های راحت آشنا شوید

اتاق‌های نشیمن کوچک بیش از همه اتاق‌های نشیمن دارای اهمیت در طراحی و سبک چیدمان هستند، اندازه‌ای که دارند آنها را به مکانی عالی برای اجرا کردن ایده‌های اتاق نشیمن دنج تبدیل می‌کند. بنابراین هنگام انتخاب یک مبل برای اتاق نشیمن کوچک به یاد داشته باشید که راحتی باید مهم باشد. در نظر بگیرید که چگونه و برای چه کاری از مبل استفاده می شود. برای کسانی که نشستن های طولانی و دیدن فیلم های سینمایی را دوست دارند، راحتی در اولویت قرار دارد، پارچه هایی مانند مخمل و پارچه های دارای ترکیبات پنبه و الیاف طبیعی علاوه بر دوام و دنج بودن، حسی لوکس به فضا می بخشند.

0139d8ce ffa0 43ec a8bf 0b8d4c88a8f3

6. مبلمان را با پایه های بلند انتخاب کنید

پایه های مبل راهی عالی برای ایجاد فضای به ظاهر باز در اتاق های کوچک است.انتخاب یک مبل با پایه‌های بلند و دارای طرحی ظریف و مخروطی، چشم را فریب می‌دهد و باعث می شود تا کف بیشتری از زمین دیده شود و اتاق را بزرگ‌تر نشان می‌دهد.

7. از دسته های مبل بزرگ خودداری کنید

مبل های سبک مدرن انتخابی شیک و مناسب برای ایده های مبل اتاق نشیمن کوچک هستند. این زیبایی شناسی جدید نشان دهنده رویکرد ایده آل برای یک فضای کوچک است. سایه های خاکستری و سفید اشیا را تازه و باز نگه می دارد و نداشتن دسته های مبل بزرگ فضای خوبی را برای شما به ارمغان می آورد.

f9576acd 3f91 4e15 99bc de111569f723

8. یک مبل جدید را سفارش دهید

وقتی نمی توانید مبل مناسبی را برای فضایی با شکل نامناسب پیدا کنید، سفارشی بودن بهترین گزینه شماست. با قابلیت سفارشی سازی مبل می توانید هر طرحی را که می خواهید با هر نوع پارچه داشته باشید. یک نجار ماهر باید بتواند قالب های یک مبل خاص را بسازد، و لنت و ابری های مناسب مبل نیز یکی دیگر از گزینه های های مهم در خرید و سفارش مبلمان است. اضافه کردن کشوهای زیر مبل و باکس دار بودن مبل ، ایده های ارزشمندی برای ذخیره سازی و استفاده درست از فضای اتاق نشیمن برای شما را ارائه می دهد.

9. یک صندلی کلاسیک را در کنار پنجره کنار دیوار قرار دهید

«صندلی‌های تک نفره کلاسیک، بسیار ایده‌آل برای قرار گرفتن سمت پنجره‌های کناری هستند.» این نوع مبل‌ها برای اتاق‌های نشیمن کوچک که فضای حرکتی کمی را به شما می‌دهند، باعث می‌شود که منطقه بزرگ‌تر از آنچه هست به نظر برسد.

e662ac57 6369 4ae1 9838 a5f3acdddaec

10. به دنبال مبل یا صندلی بروید که عمیق تر باشد نه پهن تر

ممکن است فضایی در اتاق خود برای عریض شدن نداشته باشید، اما همچنان می توانید با رفتن به عمق، یک تجربه نشستن خوب ایجاد کنید. ما مبل خود را عمیق تر انتخاب می کنیم تا فضای زیادی برای فرورفتن و استراحت وجود داشته باشد. یک بالشتک راحت پر از پر و بالشتک‌های پراکنده را به این ترکیب اضافه کنید تا مبلی دنج و فوق‌العاده جذاب داشته باشید. بافت نرم تر پارچه کتانی یا مخمل به ظاهری آرام در مبل و فضا می‌افزاید. نکته مهم برای رنگ پارچه این است که رنگ های روشن فضا را زیباتر و بازتر نشان می دهند زیرا نور را به خوبی منعکس میکنند. همچنین اگر در رو به روی مبل ها از آینه استفاده کنید فضا دو برابر شده و بازتاب نور نیز افزایش می یابد.

11. نسبت های خود را کامل کنید

فقط اندازه مبل نیست که مهم است . شکل نیز نقش مهمی را ایفا می کند و ممکن است متوجه شده باشید که طرح مبل باعث شده که افراد بیشتری از حد انتظار بنشینند. یک تکه مبلمان بزرگ این امکان را دارد که فضای کوچکی را تحت الشعاع قرار دهد، بنابراین مهم است که این مورد را در هنگام جستجو ملل جدید در نظر بگیرید. انتخاب سایز جمع و جورتر با پشتی ثابت به همراه کوسن ها و بازوهای کوچک، یک طرح کلی تمیز و مرتب ایجاد می کند و توهم فضا و نظم را ایجاد می کند. البته باید توجه داشته باشیم که از اکسسوری های بیش از حد مانند شال مبل و کوسن های زیاد استفاده نکنیم زیرا باعث آشفته دیده شدن فضا می شوند.

ddcbb012 f5ad 4f25 ac4b 23326ba2e527

سه سبک مبل مناسب اتاق کوچک

کدام مبل برای یک اتاق نشیمن کوچک بهتر است؟ سه سبک اصلی ایده مبل برای اتاق نشیمن کوچک وجود دارد:

1. مبل عشق :

همانطور که از نام آن پیداست، صندلی عشق برای دو نفر ساخته شده است. اما این همچنین بهترین طرح آرامش بخش برای یک فرد است. به دلیل سبک جمع و جور آن، صندلی عشق معمولاً 30 تا 40 سانتی متر کوتاهتر از یک مبل دو نفره است. صندلی های عاشقانه فرصت خوبی برای طراحی های خاص یا رنگ های تند ارائه می دهند.

2. مبل مدولار:

مبل های مدولار گزینه ای عالی برای اجاره کنندگان هستند، زیرا بسته به فضای موجود می توان آنها را به تکه ها و بخش های مختلفی تقسیم کرد. بنابراین اگر به خانه‌ای نقل مکان کنید که اتاق نشیمن آن کوچک‌تر یا شکل عجیب و غریبی دارد، به احتمال زیاد می‌توانید آن را متناسب با فضا بچینید.

3. مبل تخت خواب شو

مبل تخت خواب، معمولاً بازو ندارد. این نه تنها باعث بزرگتر دیده شدن فضا می‌شود، بلکه به شما امکان می‌دهد روی مبل بنشینید و پاها را در کنار و جلو قرار دهید و همچنین افراد بیشتری روی آن بنشینند.

سخن پایانی:

در نهایت وقتی نوبت به انتخاب مبل برای فضای کوچکتر می رسد، ابتدا به ورودی اتاق فکر کنید و اینکه آیا آن را می توانید از در بگذرانید یا نه. حتما قبل از خرید یا سفارش مبل موردنظر بخاطر داشته باشید که فضایی را که می خواهید اشغال شود را نیز اندازه بگیرید تا متناسب با خواسته خود مبل را خریداری کنید.

منبع

[ad_2]

ایده های مبل برای اتاق نشیمن کوچک

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.